Realizace zahrad

travnik.jpgPřed samotnou realizací zahrady je třeba  vypracovat její návrh, který splňuje požadavky  zákazníka s ohledem na jejich možné provedení a  s ohledem na odborné posouzení řešené zahrady.  Realizaci lze rozdělit do následujících částí:  Terénní úpravy se provádějí téměř vždy, protože  původní terén pro založení zahrady většinou  nevyhovuje nebo byl stavbou domu natolik   změněn, že potřeba nové modelace je nezbytná.  Zahrada resp. nová modelace by měla splňovat  představy majitele, respektovat požadavky na  obslužnost celé zahrady, přítomnost dětí, zvířat, vodního režimu, zapadat do okolní krajiny a korespondovat s jejím charakterem. Neméně důležitá je kvalitní skladba podloží a substrátů pod budoucími výsadbami pro trvalý základ pro budoucí růst a vývoj Vaší zahrady. To vše je základním předpokladem funkčnosti nově vytvořené zahrady – kousku zeměkoule, který vlastníte a který by Vám měl dělat radost po mnoho let.  

tryska.jpg

 

Závlahy

Voda je základní podmínkou existence života na Zemi a ani zahrada,  jako její součást, se bez ní neobejde. Naše automatické závlahové  systémy složené z komponentů firmy K-rain Vám umožní nejen pohled  na krásnou a svěží zahradu po celou sezonu, ale kromě úspory času  přináší i úsporu finanční, díky optimální prostorové i objemové  distribuci vody. Samozřejmostí je jednoduchá obsluha a reakce systému  na přirozenou vlhkost a srážky, více naleznete v sekci Závlahy….

 

 

Jezírka, voda
vodopad.jpgVoda v zahradě vytváří přirozený dojem, povyšuje zahradu na dokonalý  prvek přírody nebo vytváří malé romantické zákoutí pro hezké chvíle  strávené ve Vaší zahradě. Díky moderním technologiím a materiálům lze  vodní prvek vytvořit uměle a při odborném provedení jej lze přirozeně  zakomponovat a sladit se zahradou i s okolní krajinou nebo lze využít  přirozeně se vyskytující vody v místě nebo naopak zkrotit příliš velké  množství vody vlivem nadměrných srážek nebo jarního tání sněhu.Bazén  nebo jezírko? Zamyslete se nad tím, zda chcete trávit čas u vody  jako ve volné přírodě s tím rozdílem, že čistota vody je s dnešními  technologiemi na špičkové úrovni bez použití chemie. Více informací  naleznete v sekci Jezírka…

 

 

Rostliny

Listnaté i jehličnaté stromy, keře, trvalky, skalničky i letničky nakupujeme od ověřených dodavatelů a českých pěstitelů. Záleží pouze na Vašem výběru velikosti rostlin, podle toho zda chcete mít radost z postupného vývoje své zahrady od malých rostlinek nebo zda si přejete již vzrostlé stromy, kterými se vytvoří tzv. základní kostra zahrady doplněná o široké spektrum keřů, travin, trvalek, letniček, skalniček, popř. i mobilní zeleň tak, aby Vaše zahrada byla pestrá a zajímavá po celý rok.

 

Drobné stavby

zidka.jpgKaždá zahrada kromě toho, že by měla být  krásná, měla by být i funkční a splňovat tak  praktické požadavky svého majitele. Jedná  se o technická zázemí, stavební prvky a  prvky pro volný čas pro příjemně strávené  chvíle v zahradě. Vybudujeme Vám drobné  stavby z betonu i přírodního kamene, cesti-  čky, opěrné zídky, skalky a další kamenné prvky, ploty, pergoly, zahradní domky, altány, dětská hřiště a další  hrací prvky, ohniště, grily apod.

kameny.jpg

 

 Osvětlení

 Noční osvětlení zahrady podtrhne krásu a vzhled stromů, keřů nebo  jiných zajímavých prvků ve Vaší zahradě, ale kromě toho je i praktické  např. když pořádáme oslavu nebo při nočním venčení našich mazlíčků  nebo vracíme-li se my sami domů trochu později.